Marka Frosch i wzorcowe rozwiązania ekologiczne na rzecz realizacji idei zrównoważonego rozwoju 

Marka Frosch i wzorcowe rozwiązania ekologiczne na rzecz realizacji idei zrównoważonego rozwoju 

Opublikowany

Firma Werner & Metrz, właściciel marki Frosch, to producent ekologicznych środków do czyszczenia i pielęgnacji domu, który zwraca szczególną uwagę na ich wpływ na środowisko naturalne, dbając o jego ochronę.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju
30 maja – 5 czerwca 2016 r.


Nie ulega wątpliwości, że obserwowany od XVIII wieku rozwój cywilizacyjny przyniósł ludzkości wiele korzyści w postaci m.in. nowych osiągnięć technologicznych. Jednak spowodował on również wiele negatywnych i nieodwracalnych zmian na Ziemi, jak postępujące wyczerpywanie się zasobów naturalnych. Ingerencja człowieka w świat przyrody prowadzi do narastania problemów związanych z zanieczyszczeniem naszej planety. Rozwiązaniem jest postęp cywilizacyjny, oparty o zasadę zrównoważonego rozwoju – czyli poprawę jakości życia człowieka na Ziemi, przyszłych pokoleń, także przez ochronę środowiska. Idea ta zakłada ochronę natury, ekonomii i kultury w ujęciu globalnym. 

Filozofia marki Frosch i korzyści biznesowe 

Filozofia marki Frosch bazuje na szczególnej trosce o naszą planetę i przyszłe pokolenia. Na każdym etapie produkcji firma dba o to, by w jak najmniejszym stopniu ingerować w środowisko naturalne, stale szukając nowatorskich rozwiązań ekologicznych. Takie podejście do biznesu przynosi także korzyści ekonomiczne. Udział marki Frosch w segmencie ekologicznych produktów do czyszczenia i pielęgnacji stale rośnie. Konsumenci coraz częściej wybierają produkty przyjazne środowisku, wspierając firmy, które kierują się etyką i przykładają wagę do kryteriów społecznych na każdym etapie swojej działalności. Ważnym kryterium, którym kieruje się marka Frosch, budując zaufanie i wiarygodność swojej marki, jest uzyskanie skuteczności swoich produktów czyszcząco - pielęgnującycch, dorównującej, a nawet przewyższającej, popularne środki tradycyjne. 

Przyjazne środowisku produkty marki Frosch

Marka Frosch to jedna z niewielu marek na rynku preparatów chemii gospodarczej oferujących ekologiczne środki czyszczące, które oparte są na naturalnych składnikach roślinnych i mineralnych. Produkty Frosch są pozbawione takich substancji chemicznych, jak: formaldehydy, fosforany, PCV, które są szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Kiedy tradycyjne środki czyszczące wykorzystują surfaktanty na bazie ropy naftowej, Frosch stawia na surfaktanty pochodzące z odnawialnych źródeł roślinnych, takich jak olej rzepakowy czy palmowy. Są to surowce objęte certyfikatami RSPO „Book & Claim”, potwierdzającymi zrównoważony charakter ich pozyskania. W bliskiej przyszłości marka Frosch chce zrezygnować z surfaktantów pochodzących z upraw tropikalnych i całkowicie przejść na surfaktanty z upraw europejskich.  

Ekologiczna siedziba w Mainz

Siedziba grupy Werner & Mertz, do której należy marka Frosch, mieści się w Mainz, w Moguncji. Jest to zespół budynków, które w optymalny sposób wykorzystują pozyskiwaną energię. Dzięki sile wiatru, fotowoltaice i geotermii obiekt wytwarza więcej energii niż zużywa do bieżącej eksploatacji. Nowe Centrum Wodne dostarcza wodę i poddaje ją złożonemu procesowi dejonizacji. Woda przetwarzana jest w systemie Odwróconej Osmozy (OO), a z jej pozostałości z utylizowanych ścieków otrzymywany jest filtrowy szlam. Materiał wykorzystywany jest jako materiał uzupełniający w produkcji cegieł do wysokojakościowych, ponownych zastosowań, co doskonale wpasowuje się w pojęcie zrównoważonej produkcji marki Frosch. W 2010 roku budynek został wyróżniony renomowaną nagrodą w dziedzinie ochrony środowiska Nadrenii-Palatynatu, a w 2012 roku otrzymał platynowy certyfikat LEED (Leadership in Energy and Enviromental Design), który jest przyznawany po spełnieniu najbardziej wymagających kryteriów na świecie.

Na co dzień staramy się oszczędzać surowce i przetwarzać je ponownie tam, gdzie jest to tylko możliwe. Nasze działania mają na uwadze delikatny ekosystem planety i jej ograniczone zasoby. Chcemy mieć również pewność, że wszystko, co robimy, ma pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. – mówi Prezes Werner&Mertz Barbara Chrząstowska. 

Cradle to Cradle®: myślenie i rozwój w oparciu o cykl życia

13 listopada 2015 roku w Nowym Jorku Instytut Cradle to Cradle® Products Innovation wyróżnił firmę Werner & Mertz za wzorowy projekt zrównoważonego produktu. Specjalizujący się w produkcji i dystrybucji środków czyszczących koncern, do którego należy marka Frosch, otrzymał międzynarodowe wyróżnienie Cradle to Cradle® Products Innovator Award w kategorii „zdrowe materiały”. 

To międzynarodowe wyróżnienie jest potwierdzeniem spełniania przez nas wymagań i standardów jakości, jakie sami sobie narzucamy. Pragniemy z pełnym zaangażowaniem kontynuować przestrzeganie zasad projektowania produktów Cradle to Cradle® TM i za pomocą produktów naszych marek hołdować prawdziwej ekoskuteczności. Mamy techniczne możliwości rozwoju niezwykle skutecznych środków czyszczących, które jednocześnie spełniają najwyższe standardy środowiskowe w całym łańcuchu wartości. − prezes firmy Werner & Mertz GmbH Reinhard Schneider podczas ceremonii rozdania nagród.

Więcej informacji: frosch.pl / facebook.com/froschpolska


Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju
Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju (ESDW) to ogólnoeuropejska akcja, której głównym celem jest inicjowanie działań promujących i wspierających stosowanie zasad zrównoważonego rozwoju we wszystkich jego aspektach. Inicjatywa jest skierowana do obywateli i podmiotów zarówno z sektora państwowego, jak i prywatnego, m.in.: agencji rządowych, samorządów, ośrodków badawczych, instytucji edukacyjnych, muzeów, przedsiębiorstw oraz organizacji pozarządowych. W 2016 roku Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju będzie trwał od 30 maja do 5 czerwca. 
Źródło: https://www.mos.gov.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Inicjatywa_Recyklatu_marka_Frosch_20160523.doc

doc | 948 KB

Pobierz
Werner_Mertz_GmbH_BChrzastowska_linia_produkcyjna_2_.jpg

grafika | 1,24 MB

Pobierz
Inicjatywa_Recyklatu.png

grafika | 178 KB

Pobierz
Surfaktanty_pozyskiwane_z_europejskich_roslin_marka_Frosch_20160523.doc

doc | 1,43 MB

Pobierz
Werner_Mertz_GmbH_linia_produkcyjna_2_.jpg

grafika | 1,02 MB

Pobierz
Innowacyjne_Centrum_wodne_marka_Frosch_20160523.doc

doc | 520 KB

Pobierz
Barbara_Chrzastowska_Prezes_Werner_MertzSpzoo_.jpg

grafika | 282 KB

Pobierz
Bio_prelegenci_marka_Frosch_20160523.pdf

pdf | 1,32 MB

Pobierz
Reinhard_Schneider_CEO_Werner_MertzGmbH.jpg

grafika | 1,96 MB

Pobierz
Werner_Mertz_GmbH_BChrzastowska_linia_produkcyjna.jpg

grafika | 987 KB

Pobierz
Cradle_to_Cradle.jpg

grafika | 1,88 MB

Pobierz
Werner_Mertz_GmbH_linia_produkcyjna.jpg

grafika | 1,38 MB

Pobierz
Innowacyjne_Centrum_wodne_marka_Frosch_20160523.pdf

pdf | 413 KB

Pobierz
Werner_Mertz_GmbH_budynek_administracji.jpg

grafika | 783 KB

Pobierz
Werner_Mertz_GmbH_Centrum_Wody_2_.jpg

grafika | 962 KB

Pobierz
Inicjatywa_Recyklatu_marka_Frosch_20160523.pdf

pdf | 389 KB

Pobierz
Werner_Mertz_GmbH_Centrum_Wody_3_.jpg

grafika | 815 KB

Pobierz
Europejskie_Tensydy.png

grafika | 1,04 MB

Pobierz
Timothy_Glaz_Werner_MertzGmbH.jpg

grafika | 85,6 KB

Pobierz
Surfaktanty_pozyskiwane_z_europejskich_roslin_marka_Frosch_20160523.pdf

pdf | 427 KB

Pobierz
Werner_Mertz_GmbH_Centrum_Wody.jpg

grafika | 931 KB

Pobierz

Innowacyjne Centrum wodne w siedzibie producenta marki Frosch

Czysta woda jest niezbędnym składnikiem produkcji środków czyszczących. Nowe Centrum Wodne w siedzibie firmy Werner & Mertz, właściciela marki Frosch, działa od 2011 roku i dostarcza wodę do całej fabryki.