Marka Frosch od 20 lat sukcesywnie wprowadza najlepsze rozwiązania ekologiczne w Polsce

Marka Frosch od 20 lat sukcesywnie wprowadza najlepsze rozwiązania ekologiczne w Polsce

Opublikowany

Zdrowie i bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich to priorytet. Myśląc o następnych pokoleniach chcemy chronić planetę, aby i one mogły cieszyć się jak najmniej skażonym środowiskiem. Marka Frosch już od 20 lat zapewnia Polakom ekologiczne produkty na bazie naturalnych składników, a ich opakowania pochodzą z recyklingu.

Idea zrównoważonego rozwoju marki Frosch
Marka Frosch i jej filozofia to szczególna troska o przyszłe pokolenia. Poprzez całościowe podejście do zagadnienia związanego z ekologiczną postawą, marka na każdym etapie produkcji dba o to, by w jak najmniejszym stopniu ingerować w środowisko. Oszczędza surowce i przetwarza je ponownie. Wizja Frosch to działania mające na uwadze delikatny ekosystem planety i jej ograniczone zasoby. Celem jest upewnienie się, że wszystkie aktywności mają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka (w szczególności dzieci). Dlatego też marka Frosch kieruje się w swoim działaniu zasadami, które od lat wyznaczają jej podejście do otaczającego świata. „9 punktów ekologii” stanowi wartości, które wdrażane są na wszystkich płaszczyznach działalności.
Frosch - siła płynąca z natury
Składy wszystkich produktów marki Frosch opracowywane są zgodnie z najwyższą jakością oraz spełnianiem restrykcyjnych norm środowiskowych. Do ich wytworzenia wykorzystywane są naturalne substancje pochodzenia roślinnego i mineralnego. Tradycyjne środki czystości często zawierają surfaktanty na bazie ropy naftowej. Frosch natomiast stawia na odnawialne źródła roślinnych takich jak np. olej rzepakowy. Są to surowce w 100% objęte certyfikatami RSPO “Book & Claim”, potwierdzającymi zrównoważony charakter ich pozyskania.
Od 20 lat na polskim rynku
Od początku obecności na polskim rynku, środki do czyszczenia z wizerunkiem charakterystycznej żabki cieszą się sympatią i zaufaniem klientów. Polscy konsumenci coraz chętniej stawiają na prowadzenie swojego gospodarstwa domowego w zgodzie z naturą. Wybór ekologicznych środków czyszcząco-pielęgnujących marki Frosch, zapewnia bezpieczeństwo naszej planecie, czystość domu oraz ochronę bliskich przed szkodliwymi substancjami. W portfolio marki Frosch znajdują się następujące grupy produktów: uniwersalne oraz specjalistyczne środki czyszczące (m.in. spray do kabin prysznicowych, do szyb, do kuchni i do toalet), środki do mycia naczyń (w tym płyny, koncentraty, balsamy, środki do zmywarek), środki do czyszczenia toalet, detergenty do prania (w tym skoncentrowane proszki, płyny, koncentraty do płukania) oraz linia Frosch Baby (środki do prania dla dzieci oraz do czyszczenia akcesoriów dziecięcych).
9 punktów ekologii 
1. Formuła "Zielonej Siły" zawierająca naturalne składniki aktywne intensyfikuje właściwości czyszcząco-pielęgnujące.
2. Użycie związków powierzchniowo czynnych pochodzenia roślinnego o wysokiej i szybkiej biodegradacji.
3. Maksymalnie przyjazne dla skóry rąk, testowane dermatologicznie receptury, zminimalizowany udział delikatnych środków konserwujących i starannie dobrane substancje zapachowe lub całkowita rezygnacja z nich.
4. Produkty nie zawierają fosforanów, boaranów, fromaldehydu, EDTA i związków halogenoorganicznych.
5. Mniejsze obciążenie środowiska dzięki ograniczeniu stosowania materiałów opakowaniowych oraz nowoczesnemu wykorzystywaniu materiałów pochodzących z recyklingu i do recyklingu przeznaczonych.
6. Produkty wegańskie, bez składników pochodzenia zwierzęcego.
7. Trwała energooszczędna produkcja w miejscach wytwarzania, których zarządzanie ekologią posiada certyfikaty EMAS, ISO 50001 i A.I.S.E.
8. Wykorzystanie własnej instalacji uzdatniania wody, aby wypełnić najwyższe standardy higieny podczas produkcji oraz zagwarantować jak najwyższy stopień wstępnej obróbki ścieków.
9. Ponad 30 lat doświadczenia w rozwoju i produkcji przyjaznych dla środowiska środków czystości.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Marka Frosch od lat wspiera każdą mamę, która pragnie dbać o dom i najbliższych w sposób zgodny z naturą!

temu

Bycie mamą to codzienna troska o rodzinę, a ta przejawia się także w podejmowaniu świadomych i mądrych decyzji konsumenckich oraz w wyborze artykułów produkowanych z dbałością o środowisko naturalne.
Siła naturalnej formuły w nowości marki Frosch - Mydło Marsylskie Uniwersalny Środek Czyszczący

temu

Marka Frosch bazuje na naturalnych i ekologicznych składnikach. Tym razem skład opiera się na popularnym mydle marsylskim, które od wieków jest niezawodnym sposobem na nieskazitelnie czyste i pachnące powierzchnie.
Producent marki Frosch dba o morza i oceany!

temu

Na polskim rynku pojawił się Frosch Cytrynowy Balsam do Mycia Naczyń, którego opakowanie wykonane jest w 100% z plastiku z odzysku i nie zawiera mikroplastiku.
Malinowe Święta w Twoim domu

temu

Święta to przyjemne zapachy: choinka, pierniki, barszcz, makowiec czy chrupiący karp, które przywołują na myśl rodzinne, ciepłe wnętrza, czas spotkań i pysznych dań. Jednak każda przyjemność kiedyś się kończy, a po magicznej Wigilii trzeba powrócić do codzienności. Zarówno przygotowania do tych rodzinnych uroczystości, jak i sprzątanie po niej jest zwykle przykrym obowiązkiem, niezwiązanym z wyjątkowym świątecznym nastrojem. Nie musi jednak tak być! Marka Frosch wprowadziła Malinowy Koncentrat do Mycia Naczyń, preparat o doskonałym działaniu, niezwykle przyjemnym zapachu i idealnie wpasowującym się w klimat Świąt.